Projektid

„Haapsalu Viigi Kooli loodushariduslikud õppekäigud“

Projekti eesmärgiks on Haapsalu Viigi Kooli 2.-6. klasside teadmiste paranemine looduskaitse ja põllumajanduse kohta ning 8.-10. klasside teamiste paranemine kalade bioloogia kohta.

6.septembril osalesid Haapsalu Viigi Kooli 10.klass ning 9a/10a.klass KIK-i poolt rahastatud projektis „Haapsalu Viigi Kooli loodushariduslikud õppekäigud“. Õppepäev toimus Silma Õpikojas, seda viis läbi Marko Valker.

Järgmine grupp õpilasi sõidab Silma Õpikotta 17.septembril.
10.klassi õpilased Lisbet Urb ning Ryan Kennet Nõmmik jagavad möödunud õppepäevast oma muljeid.
Kohale jõudes alustasime kohe tunniga, kus meile anti tahvelarvutid, pidime leidma üles kala, mis oli tahvlile näidatud. See kalade otsimine ja äratundmine toimus võistluse käigus. Mulle tundus, et meie grupp oli kõige kiirem. Pärast huvitavaid mänge suundusime õue, et minna ühiselt kalu lahkama. Täitsime kala kohta töölehe, siis mõõtsime ning kaalusime kala. Lõpuks lõikasime kala lõhki ning uurisime tähtsaid elundeid, samuti kala sugu ning vanust. Siis kaalusime kala uuesti. Eemalt nägime mägiveiseid, samuti tutvusime koduloomadega: kitsed, lambad, kanad, kuked. Loomi sai paitada ning neile leiba pakkuda. Ilus hall kassipoeg tiirutas meie jalgade ümber ning lõi nurru. Päev lõppes matkaga kohalikus metsas ning aasal. Matk oli üsna väsitav, sest ilm oli erakordselt soe, aga tagasitee ei olnudki nii pikk. Tänasime meie õpetajat Marko Valkerit ning alustasime sõitu koju. Koju jõudes kiitsin seda päeva väga. Mulle meeldis!

KIK projekt „Igal lapsel oma pill“