Hei-hei, koolirahvas!

Minu Haridusjuhtide Praktikaprogrammi selgroog on murtud. Ainult neli nädalat veel ja olengi koolis tagasi. Tunnen, et selle kümne nädalase juhtimispraktika mõjud on pikaajalised. Kogetu analüüsimiseks ning praktiliseks rakendamiseks võtan aega, sest “tark ei torma”.

Need teadmised, oskused ja SOL Balticsi maailmavaade on mind isiklikult muutnud enesekindlamaks. Tunnen äratundmisrõõmu, et see, mida teen, on õige. Olen saanud konkreetseid juhtimisvõtteid, kuidas uuele töötajale rakendada mentorprogrammi ning meeskonda kaasata kooli arendustegevusse. Olen siin olnud kaasatud väga erinevatesse töövaldkondadesse ja see on andnud mulle ülevaate SOL Balticsi tegemistest.

Kuue nädala jooksul siin olles näen, kui süsteemselt ja läbimõeldult kõik toimib. Loomulikult on kõigil oma tööülesanded, kuid koostöös sünnivad uued ideed ja neid viiakse ühiselt ellu – õlg-õla tunne. See on see jõud, mida ei oska sõnades kirjeldada, kui kõik toimib. Muidugi on raskemaid hetki, kuid neid ennetades või koos ühiselt arutades leitakse ka sobivad lahendused. Oluline on, et meeskonnas on inimene, kellele toetuda ning kes jagab sinuga ühiseid väärtusi.

Praktikale tulles ei osanud ma unistadagi, et mind usaldatakse nii, et tunnen ennast n-ö omainimesena. Olen saanud külastada Tartus asuvat uut SOL-i kontorit, tutvunud ja vestelnud sealsete töötajatega. Käisin ka Haapsalu SOL-i kontoris, kohtusin töödejuhatajaga ning külastasin üht objekti. Eriline tänu, et juhtkond võimaldas mul osaleda välislähetusel Lätis, kus on uus kontor, ning sain osa Leedus toimunud Techno Development seminarist. See oli kogemus, mis ei unune, sest juhtkonna liikmete omavaheline sünergia on nii võimas.

Kõrvalseisjana on seda Vabaduse ja Vastutuse edasiviivat jõudu väga inspireeriv jälgida.

Südamliku tervitused ja mõnusat koolivaheaega 

Kristi Kivipuur
Haridusjuhtide Praktikaprogrammi praktikant
Tallinn 28.02.2023


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga