Nootrekonverents Lahe Koolipäev.

Neljapäeval, 09. novembril käisime VIII ja X klassi õpilastega Alexela Kontserdimajas noortekonverentsil Lahe Koolipäev. Päev oli pikk ja sisutihe. Noored said kuulata paljude erinevate inimeste ettekandeid.

Kui päev läbi sai, siis palusin neil oma mõtted sellest päevast kirja panna. Jagan neid kirja pandud mõtteid lahkesti ka teiega.

Neljapäeval, 9. novembril käisin koos oma klassiga noortekonverentsil “Lahe Koolipäev”. See oli väga äge kogemus ja külas käis palju tuntud eestlasi. Kõige rohkem jäi mulle meelde see koht, kus Jaan Aru jagas ühe hea mõttetera ja see on järgmine: “Aju on alus kõigele, mida vaimselt suudame” ja ka see, et aju toit on selle treenimine. Kõige rohkem meeldis mulle sealt Jalmar Vabarna, kes esitas laulu “Siil, kost sa silmä sai”. See meeldis mulle, kuna ta laulis hästi. Mul ei olnud sealt midagi, mis mulle ei meeldinud. Kõik esitused ja külalised olid väga lahedad. Sain seal ka sõpradega aega veeta. Üritus toimus Alexela Kontserdimajas. Lõpetuseks ütlen, et hoone ise oli seest ülilahe.

Lahedas Koolipäevas oli palju huvitavaid inimesi. Eriti huvitav oli Kristjan Liivamägi ja Jaan Aru. Kristjan rääkis sellest, kuidas varakult investeerida ja jõuda kaugele rahamaailmas. Ta ka rääkis sellest, kuidas sul on mitmeid valikuid and ei pea järgima ühte sama rada. Jaan rääkis meiega ajust ja kuidas telefonid on head asjad, aga liiga palju kasutamisega hakkad lihtsalt raiskama aju. Mõlemad tõstsid väga häid argumente ja pani mind mõtlema. Kõige rohkem aga meeldis mulle muusika ja tantsud. Need olid hästi tehtud ja tahaksin vaadata neid jälle, kui ma ainult teaksin kus see video on. Kui ma peaksin nimetama ühte halba asja, siis see oli toit. See ei olnud paha, aga mitte ka hea. Ma tean et see pidi olema tervislik ja hea sulle, aga mulle lihtsalt väga ei maitse köögiviljad.

Neljapäeva hommikul läksime Tallinnasse, Lahedale Koolipäevale. Tuntud inimesed rääkisid seal oma elust, enda kogemustest ja ka läbikukkumistest.

Minu lemmik rääkija oli Eda-Ines Etti. Ta jutustas oma karjäärist, kuidas ta vahepeal mõtles, et muusika pole ikka see, mida soovib teha.

Jaan Aru, ajuteadlane, rääkis samuti oma elust, kuid ka kuidas mõjutab pidev telefonis olemine meie aju. Ta seletas, kuidas sa saad tähelepanuga juhindada oma aju,

Kristian Jaani, politseiametnik, rääkis, kuidas elada hirmuvabalt meie ühiskonnas ja puudutas teemasid nagu julgeolek Eesti riigis.

Veel olid lahedad esinejad Jalmar Vabarna, Lauri Pedaja, sportlased: jooksja Oliver Grauen, moodne viievõistleja Johanna Maria Jõgisu ja jetisõidu maailmameister Jasmiin Üpraus.

See oli väga tore ja sisukas üritus ning ma sain uusi teadmiseid. Ma läheks veel Lahedale Koolipäevale.

Tere,
Siin on minu arvamused noorte konverentsist.
Mulle jäi kõige rohkem meelde investor Kristjan Liivamägi esinemine. Ma olen tema soovitusel hakkanud tervislikumalt sööma ja äripäevadel hakanud mõistlikumal ajal magama minema.
Tema esinemine süvendas minu huvi investeerimise vastu. Eriti tahaksin ma teada kuidas käib investeerimise alustamise kohta väga väikeste summadega.
Teine esinejatest kelle soovitusi olen tõsiselt võtnud, oli Jaan Aru. Ma olen desinstallitud Youtube’i oma tahvelarvutist, sest lauaarvutis ja nutitelefonis ei viitisi ma seda nagunii kasutada.
Esinejatest ei olnud keegi minu eriline lemmik, sest minu arust olid kõik oma teemadega head. Minu kõige suurem soov on leida videosalvestus või midagi sellist kusagilt, et ma saaks seda järele vaadata. Tahaksin mõned osad konverentsist uuesti üle kuulata. Konverentsil oli põnevaid esinejaid, kelle ettekandest ei jäänud mulle midagi meelede.

Ja just selline see Lahe Koolipäev oli. Täis palju uusi kohtumisi, uusi mõtteid, uusi tulevikuplaane, uusi unistusi jne. Kui vähegi võimalik ja üritus ka järgmisel aastal toimub, siis läheme kindlasti uuesti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga