Tegemistest õpilaskodus

Kooliaasta on õpilaskodus alanud nagu ikka- paraja tohuvapohuga. Kes kellega toakaaslaseks saab, kuhu ja kuidas oma asjad seada, kas toa paigutus on ikka elanikele parim, harjuda koolirütmi, kodukorra ning varajase ärkamisega. See kõik on nüüdseks laabunud ja paika loksunud nagu lõpuks igal aastal ikka.

Mänguhoos on kõige toredam taaskohtuda sõpradega ja õppida tundma oma uusi koolikaaslaseid. Kasvataja Larissa eestvedamisel sai kahe õpilaskodurühma ühine tutvumisõhtu teoks. Kärarikkad ja lustlikud mängud panid kaaslastega seltsima, silmad särama ja peidetud üllatused õhinal tegutsema. Pärast oli magus koogitükk ja kuum tee heaks kosutuseks.

Mõnikord saab vana asi uues kuues hoopis teise otstarbe. Nii juhtus õpilaskodu väikese võimlemissaaliga, millest sai avatud ruumiga mängutuba. Koolimajas ja õpilaskodus ringi vaadates, leidus ägedaid seisma jäänud asju, millega sai saali sisustada ning neilegi uue võimaluse anda. Aga ei pääsenud ka päris uutest  asjadest. Tuligi selline tore uue-vana kombo. Mängutoas saab nüüd kodukinoseansse korraldada, kiikuda, lauamänge mängida, palli loopida, teha mida iganes mõte toredat väljamõelda suudab. Või olla lihtsalt üks mõnus koosolemise koht, nagu noored ise arvavad.