Eriline disco

Discos ei ole tegelikult midagi erilist. On vali muusika, lugusid mängiv DJ, hämar ruum, värvilised valgusvihud, esimesed arglikud tantsusammud… Küll aga oli eriline temaatiline discokontsert, mis ühel harilikul neljapäevasel õhtul koolis aset leidis. Nimelt kõik kõlanud lood olid eranditult Eurovisioonil osalenud lood ning diskor esitas neist kolm lugu live´is, saatjaks ainult aimatav muusika arvutist. Uurisin meie õpilaselt Berdilt, selle peo ellukutsujalt, DJ´lt ja artistilt, kuidas ja miks ja kas:

1 Kuidas tuli mõte korraldada Eurovisiooniteemaline tantsuõhtu?

Idee sündis jutuajamiset öökasvataja Marikaga. Vürtsi lisamiseks tuli huvijuhil Anikal idee peolised kadri- ja mardipäeva kostüümidesse riietada.

2 Kas midagi oli korraldamise juures ka rasket?

Playlisti koostamine oli probleem. Keeruline oli valida, millist lugu võtta, millist jätta, häid lugusid on niiiii palju. Ette jäigi umbes veerand nimekirjast mängimata.

3 Kas oled varem suuremale publikule laulnud?

Praegu ei meenu, et oleksin niimoodi esinenud.

4 Kas jäid toimunuga rahule?

Jah, jäin rahule. Hea meel oli, et tehnika ja nett toimisid. Et lauldud lugudest sooviti ühe kordamist ja et paljud tantsisid.

5 Kas korraldaksid sarnast üritust veel?

Ikka.

Kui Bert valmistus etteasteks põhjalikult ja kaua, vahel kajas õpilaskodu ja selle sisehoov tema lauluproovist, siis ekspromt debüüdi lauljana tegi Egon. Esitusstiil ja loovalik lubaks arvata, et ehk on just siit sirgumas järgmine Tõnu Trubetsky.

Kuigi soovijaid oli veel mitmeid, enam sellesse õhtusse rohkem esinejaid ei mahtunud. Küll aga hakkas idanemas järgmise peo plaan, millest võiks võrsuda lausa SoovilugudeDiscoKontsertKaraokeõhtu. On, mida põnevusega oodata.